Jak určit správnou velikost prstenu?


Nejste první ani poslední, kdo si láme hlavu nad velikostí prstenu. Doporučujeme navštívit naši kamennou prodejnu v Brně-Tuřanech, kde se o vás postará zkušený personál.
Ke zjišťování velikostí prstenu se používají tzv. zkoušecí kroužky s jednotlivými velikostmi nebo kužel, na který se nasadí váš stávající prsten, a tak se zjistí přesná velikost.

V e-shopu toto bohužel není možné. Pokud se chcete vyhnout situaci, kdy partner či partnerka nasadí prsten na prst a zjistí, že ho má velký nebo v horším případě prsten na prst vůbec nenasadí, můžete číst dále a uvidíte, že zjistit tu správnou velikost prstenu není žádná věda.

Co je velikost prstenu?

Velikostí prstenu je myšlen obvod prstu v milimetrech. Jestliže nosíte prsten o velikosti 56, pak to znamená, že váš prsten má ve svém vnitřním obvodu přesně 56 mm.

Jak změřit obvod prstu?

K nejjednoduššímu způsobu měření obvodu prstu patří omotání prstu provázkem, na který fixou uděláte značku a pak už jen změříte délku provázku po značku. Tento způsob zjišťování velikosti má ovšem jedno úskalí. Při měření musíte počítat s tím, že prsten potřebujete na prst nasadit a také jej z prstu sundat. Proto berte v úvahu, že kloub, přes který prsten nasazujete je širší než samotný prst.